Tento web už je jen archiv. Sledujte digitalnisvobody.cz

Avízo: Vyhlášení Cen velkého bratra (Big Brother Awards) za rok 2019

27. 2. 2020 | 15:25

 Tisková konference proběhne 4. března 2020 od 10 hodin v kavárně Cross Clubu (Plynární 1096/23, Praha 7)

 
Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) budou v ČR udělovány již popatnácté nepřetržitě od roku 2005. Cílem anticen, které jsou zároveň udělovány v řadě dalších zemí, je upozornit na nejcitelnější zásahy do našeho soukromí. Anticeny se udělují ve čtyřech kategoriích: úřední slídil, firemní slídil, dlouhodobý slídil a výrok Velkého bratra. Udělujeme rovněž jednu pozitivní cenu Edwarda Snowdena pro toho, kdo naopak k ochraně našeho soukromí přispěl.
 
Z nominací od veřejnosti vybírá odborná porota složená z právníků, odborníků na nové technologie či novinářů. Mezi letošními nominacemi můžeme najít třeba nové legislativní návrhy posilující bezpečnostní složky, zejména pak zpravodajské služby, snahy o využívání technologií jako je automatizované rozpoznávání obličejů, různé „chytré“ spotřební výrobky ale i úniky klientských dat, k nimž v roce 2019 došlo.
 
Ocenění bývají mediálně vděčná k oživení diskuse a nezřídka vedou k pozitivním změnám - např. v roce 2016 společnost Home Credit v reakci na udělení ceny ukončila přípravu své aplikace, která měla využívat analýzy obsahu mobilních telefonů k posuzování bonity žadatelů o půjčky.
 
V případě zájmu o novinářskou akreditaci nás kontaktujte na emailové adrese iure@iure.org nebo na čísle 776 703 170 či 728 937 902, a to do úterý 3. března do 18 hodin.
 
 

 

 

 

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League