Tento web už je jen archiv. Sledujte digitalnisvobody.cz

Konference European Innocence Network (16.6.2016, Poslanecká sněmovna)

9. 6. 2016 | 15:39

Poslanecká sněmovna, Státní akta, 16. 6. 2016

Iuridicum Remedium zve zájemce o téma justičních omylů a možností jejich nápravy na konferenci European Innocence Network, kterou spoluorganizujeme.

Mezinárodní konference s reprezentativní účastí zástupců ze 14 evropských zemí, USA, Argentiny a Izraele se zaměří na problematiku fungování tzv. Innocence projektů, jejichž cílem je náprava justičních omylů často s využitím nových technologií, jako jsou analýzy DNA. Hnutí Innocence má svůj původ a základnu v USA, kde se takto podařilo osvobodit stovky nevinných.

Konference, která je realizována pod záštitou poslance PhDr. Daniela Korteho je otevřena všem zájemců o tématiku až do vyčerpání kapacity sálu. Vstup je bezplatný a zajištěno je simultánní tlumočení.

Program konference je dostupný zde: http://www.nevina.cz/program/
Pro zájemce je nezbytné provést registraci pro vstup do sněmovny zde: http://www.nevina.cz/registrace/

Iuridicum Remedium se v současné době pokouší spustit fungující projekt Nevina i v ČR. Jsme zatím na začátku, hledáme lidi ochotné se do projektu zapojit i peníze na jeho fungování. V současné době zajišťujeme pro bono například právní zastoupení Aleši Provazníkovi odsouzenému v roce 2003 za vraždu na základě genetických expertýz, u nichž pravděpodobně došlo k záměně DNA vzorků. O našem návrhu na obnovu řízení bude rozhodovat vrchní soud v Praze.

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League