Tento web už je jen archiv. Sledujte digitalnisvobody.cz

Otevření nominací Cen Velkého Bratra 2013 spuštěno

2. 9. 2013 | 07:00

bba13Občanské sdružení Iuridicum Remedium oficiálně otevírá od 2.9.2013 nominace Cen Velkého Bratra za rok 2013.

devátý ročník českých anticen Big Brother Awards otevírá nominace. Soutěž se koná v téměř dvacítce evropských zemích a jejím cílem je upozornit na aktuální hrozby pro soukromí občanů. Z kandidátů navržených veřejností tradičně vybere výherce porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, akademiků a novinářů. Soutěž v České republice pořádá tradičně občanské sdružení Iuridicum Remedium podporované Fondem Otakara Motejla.
 
Anticeny se vyhlašují v kategoriích Dlouhodobý slídil, Úřední slídil, Firemní slídil, Mezinárodní slídil, Nebezpečná nová technologie, Právní norma Velkého Bratra, Výrok Velkého Bratra. Současně je udělována i jedna Pozitivní cena za ochranu soukromí.
 
Veškeré informace lze získat na http://www.slidilove.cz/content/soutez-o-nejvetsiho-slidila, nominace na některou z Cen Velkého Bratra může každý vložit prostřednictvím webového formuláře umístěného na http://www.slidilove.cz/node/add/nominace-bba-2013.
 
„V minulém ročníku mezi největší narušitele soukromí porota zařadila například Ministerstvo práce a sociálních věcí za projekt sKarty. Nelichotivou anticenu si odnesli i Praha 13 za přebujelý kamerový systém na veřejných prostranstvích, lyžařská střediska používající šmírovací turnikety pro lyžaře, dále třeba Microsoft nebo Ruská federace,“ uvedl ředitel IuRe Jan Vobořil. „Pozitivní cenu získal publicista Jiří Peterka za svoji dlouholetou přednáškovou a publikační činnost věnovanou tématům spojeným s ochranou informačního soukromí,“ doplnil.
 
Slavnostní večer udílení Cen Velkého Bratra proběhne na počátku roku 2014.

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League