Tento web už je jen archiv. Sledujte digitalnisvobody.cz

Podpořte rezoluci OSN proti plošnému sledování

26. 11. 2013 | 16:35

V roce 2013 jsme zjistili, že digitální dohled vlád nezná mezí. Národní bezpečnostní agentury mohou zachytit naše telefonní hovory, mapovat náš pohyb, prohlížeš si naše kontakty a číst naše e-maily. Děje se tak velmi často v utajení, bez adekvátního veřejného dohledu a v rozporu s našimi lidskými právy.

Tuto úroveň dohledu již nehodláme snášet.

V průběhu tohoto roku se spojilo bezmála 300 organizací (včetně IuRe) k podpoře mezinárodních zásad při sledování elektronických komunikací - jejich český překlad zde. Těchto 13 principů vytváří jasný soubor pravidel, které stanovují požadavky mezinárodních zákonů o lidských právech vůči vládám v digitálním věku. Zásady byly měsíce připravovány při konzultacích s odborníky z celého světa na technologie, soukromí a lidská práva. Proti této ostré rezoluci prosazované Brazílií a Německem vystupuje šmírovací pětka USA, Velká Británie, Austrálie, Nový zéland a Kanada.

V nejbližších dnech budou projednávány ve výborech OSN a v prosinci na Valném shromáždění. Za tímto účelem byla vytvořena online petice pro vyjádření podpory veřejnosti těmto 13 zásadám, která bude následně OSN předložena. 

Podpořit 13 principů můžete online zde: https://en.necessaryandproportionate.org/take-action/ORG.

13 principles

 

 

Kdo jsme

  • Tento web provozuje iure, neziskovka zabývající se ochranou občanských svobod.
     

Logo IuRe


 

Naše další weby

bba web

IuRe je členem

Internet Defense League